Kontaktujte násX

Vlastnická struktura

Nejvyšším orgánem společnosti je valná hromada, kterou tvoří všichni společníci.

Statutárním orgánem společnosti jsou dva jednatelé, kteří vykonávají obchodní vedení společnosti

Podíl vlastníků ve společnosti k 31. 12. 2011

GAZPROM Germania GmbH50,14 %
Centrex Europe Energy & Gas AG33 %
MND Group N.V.16,86 %

Majetkové podíly společnosti VEMEX s.r.o.

Společnost VEMEX s.r.o. se angažuje na energetickém trhu České a Slovenské republiky v oblasti dodávek zemního plynu i elektrické energie

VEMEX s.r.o. Praha
VEMEX Energie a.s. Praha51 %
Centrex Europe Energy & Gas AG100 %
majetkove podily

VEMEX Energie a.s.

Společnost VEMEX Energie a. s. byla do Obchodního rejstříku zapsána v listopadu roku 2011 poté, co VEMEX s. r. o. převzala kontrolní podíl ve společnosti RSP Energy. Původní společnost byla založena v květnu 2009 a od počátku se věnovala dodávkám plynu a elektrické energie především malým podnikům a domácnostem. VEMEX Energie se k 31. 12. 2011 starala o více než 19 tisíc zákazníků, z toho přes 15 tisíc domácností, téměř 3 tisíce malých firem a 193 velkých společností. Plyn pak společnost dodává do více než 4 400 domácností, 1 600 menších podniků a zhruba 130 velkých firem.

VEMEX ENERGO s.r.o. Slovenská republika

Slovenský energetický sektor obhospodařuje od svého vzniku v roce 2003 společnost VEMEX ENERGO s. r. o., která je stoprocentní dceřinou společností české VEMEX s. r. o. Společnost naplno vstoupila na slovenský trh 1. ledna 2011 dodávkami zemního plynu pro obchodníky s plynem. Ke konci loňského roku už firma dodávala zemní plyn několika desítkám slovenských odběratelů. Celkový objem dodávek za uplynulý rok se přitom vyšplhal na přibližně 31 milionů kubických metrů.